Frazy powiązane z filmem:

Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan (2023) Cały Film • Gdzie obejrzeć • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan po szybkiej rejestracji.

Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan

Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan


2023/04/05
Twoja ocena: 0
6 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan
Tytuł oryginalny: Les Trois Mousquetaires : D'Artagnan

Kraj produkcji: Belgia, Francja, Niemcy

Premiera: 2023 | 05.04.2023

Czas trwania: 121 min.

Ocena: 7.2Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan cały film to ekranizacja klasycznej powieści

Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan cały film to nowa adaptacja jednej z najsłynniejszych powieści przygodowych wszech czasów – Trzej muszkieterowie Aleksandra Dumasa. Film podzielony jest na dwie części, z których pierwsza nosi tytuł Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan , a druga Trzej muszkieterowie: Milady. W tym artykule skupimy się na pierwszej części, która opowiada o losach młodego gaskończyka d’Artagnana, który przybywa do Paryża z marzeniem o zostaniu muszkieterem królewskim.

Fabuła pełna zwrotów akcji i intryg

Akcja filmu rozgrywa się w XVII wieku we Francji, która jest podzielona wojnami religijnymi i zagrożona inwazją Anglii. D’Artagnan (w tej roli François Civil) zostaje napadnięty i pozostawiony na pewną śmierć przez tajemniczych ludzi w czarnych płaszczach. Przeżywszy cudem, postanawia odnaleźć swoich napastników i dowiedzieć się, kim są i co chcą. Jego śledztwo prowadzi go do Paryża, gdzie poznaje trzech muszkieterów królewskich: Atosa (Vincent Cassel), Aramisa (Romain Duris) i Portosa (Pio Marmaï). Razem z nimi wplątuje się w prawdziwą wojnę, w której stawką jest przyszłość Francji. Po stronie króla Ludwika XIII (Louis Garrel) i jego żony Anny Austriaczki (Vicky Krieps) staje przeciwko skorumpowanemu kardynałowi Richelieu (Eric Ruf) i jego agentce Milady de Winter (Eva Green), która ma za zadanie uwieść księcia Buckinghama (Jacob Fortune-Lloyd) i wywołać konflikt między Francją a Anglią. D’Artagnan musi również zmierzyć się ze swoimi uczuciami do Konstancji Bonacieux (Lyna Khoudri), pokojówki królowej i jego ukochanej.

Główny bohater – d’Artagnan

D’Artagnan jest młodym, odważnym i nieustraszonym gaskończykiem, który marzy o sławie i przygodzie. Jest niezwykle lojalny, honorowy i szlachetny, ale także impulsywny, uparty i naiwny. Nie boi się nikogo i niczego, nawet jeśli to oznacza ryzyko życia lub łamanie prawa. Jego celem jest zostać muszkieterem królewskim i służyć sprawiedliwej sprawie. Jest zdolnym szermierzem i jeźdźcem, a także sprytnym detektywem. Jego dewizą jest słynne hasło muszkieterów: “Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

Kulisy powstania całego filmu Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan

Cały film Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan jest najdroższą produkcją francuską roku 2023, z budżetem wynoszącym 36 milionów euro. Film został nakręcony w ciągu 150 dni, od 16 sierpnia 2021 do 3 czerwca 2022, razem z drugą częścią sagi, Trzej muszkieterowie: Milady. Zdjęcia realizowano we Francji, Niemczech, Hiszpanii i Belgii, w różnych historycznych i malowniczych lokalizacjach, takich jak Luwr, Pałac Buckingham, slumsy Paryża czy oblężenie La Rochelle. Reżyser Martin Bourboulon chciał stworzyć film wierny duchowi powieści Dumasa, ale jednocześnie nowoczesny i oryginalny. Scenarzyści Alexandre de La Patellière i Matthieu Delaporte swobodnie zinterpretowali fabułę książki, dodając nowe postacie, wątki i zwroty akcji. Film ma być pełen akcji, humoru, romansu i dramatu.

Zalety filmu Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan online

Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan online ma wiele zalet, które mogą przyciągnąć widzów do kin. Po pierwsze, film ma znakomitą obsadę, w której znalazły się gwiazdy francuskiego i międzynarodowego kina, takie jak François Civil, Vincent Cassel, Romain Duris, Pio Marmaï czy Eva Green. Aktorzy doskonale wcielili się w swoje role, nadając im charakteru i wiarygodności. Po drugie, film ma imponującą scenografię i kostiumy, które oddają klimat epoki i miejsca akcji. Film jest bogaty w detale i kolory, które zachwycają oko. Po trzecie, film ma dynamiczną i zaskakującą fabułę, która trzyma w napięciu od początku do końca. Film jest pełen przygód, walki, intryg i namiętności, które nie pozwalają się nudzić.

Ciekawostki o filmie Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan online

Film Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan online jest pełen ciekawostek i nawiązań do powieści Dumasa i innych filmów o muszkieterach. Oto kilka z nich:

  • Film jest pierwszą częścią sagi w dwóch filmach. Druga część nosi tytuł Trzej muszkieterowie: Milady i opowiada o dalszych losach bohaterów oraz o postaci Milady de Winter.
  • Film jest pierwszą francuską adaptacją powieści Dumasa od 1961 roku, kiedy to powstał film “Trzej muszkieterowie” w reżyserii Bernarda Borderie.
  • Film jest pierwszą adaptacją powieści Dumasa z udziałem Vincenta Cassela jako Atosa. Aktor ten wcześniej grał rolę syna Atosa – Raoula de Bragelonne – w filmie Człowiek w żelaznej masce z 1998 roku.
  • Film jest pierwszą adaptacją powieści Dumasa z udziałem Evy Green jako Milady de Winter. Aktorka ta wcześniej grała rolę córki Milady – Clarisse de Winter – w serialu Kamelot z 2011 roku.
  • Film jest pierwszą adaptacją powieści Dumasa z udziałem Lyny Khoudri jako Konstancji Bonacieux. Aktorka ta wcześniej grała rolę córki D’Artagnana – Louise d’Artagnan – w serialu D’Artagnan i trzej muszkieterowie z 2014 roku.

Podsumowanie i ocena filmu

Film Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan jest świetną ekranizacją klasycznej powieści przygodowej, która z pewnością zadowoli zarówno fanów Dumasa, jak i miłośników gatunku. Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan jest pełen akcji, humoru, romansu i dramatu, a także imponuje obsadą, scenografią i kostiumami. Film zasługuje na wysoką ocenę i polecenie.

Reżyser

Obsada

François Civil isD'Artagnan
D'Artagnan
Eva Green isMilady
Milady
Louis Garrel isLouis XIII
Louis XIII
Vicky Krieps isAnne d'Autriche
Anne d'Autriche
Lyna Khoudri isConstance Bonacieux
Constance Bonacieux
Jacob Fortune-Lloyd isLe Duc de Buckingham
Le Duc de Buckingham
Eric Ruf isLe Cardinal de Richelieu
Le Cardinal de Richelieu
Udostępnień0