Frazy powiązane z filmem:

Suzume (2022) Cały Film • Gdzie obejrzeć • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Suzume po szybkiej rejestracji.

Suzume

Suzume


2022/11/11
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Suzume
Tytuł oryginalny: すずめの戸締まり

Kraj produkcji: Japonia

Premiera: 2022 | 11.11.2022

Czas trwania: 122 min.

Ocena: 8.0Suzume cały film: fantastyczna przygoda w świecie katastrof

Suzume cały film to japońska produkcja animowana z 2022 roku w reżyserii i scenariuszu Makoto Shinkaia, wyprodukowany przez CoMix Wave Films i dystrybuowany przez Toho. Film opowiada o 17-letniej uczennicy liceum Suzume Iwato i tajemniczym młodzieńcu Souta Munakata, którzy łączą siły, aby zapobiec serii katastrof w całej Japonii.

Fabuła: o czym jest film?

Akcja filmu Suzume rozgrywa się we współczesnej Japonii, która jest nawiedzana przez różne klęski żywiołowe i anomalie. Suzume Iwato jest zwykłą nastolatką, która mieszka ze swoją babcią Tamaki w małym miasteczku na wyspie Kyushu. Pewnego dnia spotyka Souta Munakata, który twierdzi, że jest z przyszłości i ma misję zamknięcia drzwi do innego wymiaru, z którego wydostają się katastrofy. Suzume postanawia mu pomóc i razem wyruszają w podróż po Japonii, szukając drzwi i stawiając czoła niebezpieczeństwom.

Postać: kim jest Suzume?

Suzume to sympatyczna i odważna dziewczyna, która marzy o poznawaniu świata i przeżywaniu przygód. Jest ciekawa i inteligentna, ale też nieco nieśmiała i samotna. Nie ma wielu przyjaciół i często czuje się nierozumiana przez innych. Ma dobre serce i chętnie pomaga potrzebującym. Jest też bardzo związana ze swoją babcią Tamaki, która opiekowała się nią od dzieciństwa. Suzume ma talent do rysowania i lubi malować krajobrazy.

Twórcy: kto stoi za filmem?

Film jest dziełem Makoto Shinkaia, jednego z najbardziej cenionych i popularnych japońskich reżyserów i scenarzystów filmów animowanych. Jest on znany ze swojego pięknego i realistycznego stylu graficznego oraz emocjonalnych i filozoficznych historii o miłości, samotności i przeznaczeniu. Jest on również autorem takich filmów jak Kimi no Na wa (2016), Tenki no Ko (2019) czy Kotonoha no Niwa (2013).

Produkcja: jak powstawał cały film Suzume?

Cały film Suzume był produkowany przez studio CoMix Wave Films, które współpracuje z Makoto Shinkaiem od początku jego kariery. Film był kręcony w różnych miejscach w Japonii, takich jak Tokio, Osaka czy Fukuoka. Film wykorzystywał zaawansowane techniki animacji komputerowej i rysunkowej, aby stworzyć realistyczne i efektowne obrazy katastrof i krajobrazów. Film miał również wysoki budżet, szacowany na ponad 30 milionów dolarów.

Ciekawostki: co warto wiedzieć o filmie Suzume online

Oto kilka ciekawostek o filmie Suzume online

  • Film Suzume jest pierwszym filmem Makoto Shinkaia, który nie jest oparty na żadnej wcześniejszej książce lub mandze. Jest to oryginalna historia stworzona przez reżysera i scenarzystę.
  • Film Suzume jest inspirowany twórczością Harukiego Murakamiego, znanego japońskiego pisarza i noblisty. W szczególności film nawiązuje do opowiadania “Super-Żaba ratuje Tokio” i powieści “Kafka nad morzem”, które łączą elementy realizmu i fantastyki.
  • Film Suzume jest również hołdem dla filmu “Podniebna poczta Kiki” (1989) znanego japońskiego studia animacji Ghibli. Film ten opowiada o młodej czarownicy, która wyrusza w podróż po świecie i dorasta podczas swoich przygód.
  • W filmie Suzume występują znani japońscy aktorzy i aktorki, tacy jak Nanoka Hara, Hokuto Matsumura, Eri Fukatsu czy Shota Sometani. Wiele z nich po raz pierwszy podkłada głos pod postać animowaną.

Oto plusy i minusy filmu Suzume

Plusy:

  • Film jest bardzo piękny i wzruszający. Zawiera wiele niesamowitych scen i obrazów, które zachwycają widzów. Animacja jest wysokiej jakości i realistyczna, a kolory są żywe i bogate.
  • Film jest też bardzo oryginalny i kreatywny. Opowiada o niezwykłej przygodzie Suzume i Souty, którzy muszą zamknąć drzwi do innego wymiaru, z którego wydostają się katastrofy. Film łączy elementy fantastyki, akcji i dramatu, tworząc niepowtarzalną atmosferę.
  • Film ma też dobrą obsadę i muzykę. Aktorzy podkładający głosy grają swoje role z przekonaniem i ekspresją, a muzyka jest dopasowana do nastroju i tonu filmu. Film ma też wiele emocjonalnych i humorystycznych momentów, które bawią i wzruszają widzów.

Minusy:

  • Film jest trochę zbyt krótki i pośpieszny. Niektóre wątki i postacie są niewystarczająco rozwinięte i wyjaśnione, a zakończenie jest nieco niesatysfakcjonujące. Film mógłby być dłuższy i bardziej spójny.
  • Film jest też trochę zbyt skomplikowany i niejasny. Niektóre elementy fabuły są trudne do zrozumienia lub nie mają sensu, a motywacje i cele bohaterów są niezbyt wyraźne. Film mógłby być prostszy i bardziej logiczny.
  • Film jest też trochę zbyt smutny i depresyjny. Film pokazuje wiele tragicznych i bolesnych scen, które mogą przygnębiać lub zniechęcać widzów. Film mógłby być bardziej optymistyczny i radosny.

Ocena: czy warto obejrzeć film Suzume online?

Suzume online to doskonała propozycja dla fanów filmów animowanych i przygodowych. Film jest piękny, wzruszający i pełen zwrotów akcji. Katastrofy i anomalie są imponujące i groźne, a podróż Suzume i Souty jest pełna emocji i niespodzianek. Film ma też dobrą obsadę, która gra swoje role z przekonaniem i ekspresją. Suzumet też dobrze napisany i wyreżyserowany, z dbałością o szczegóły i symbolikę. Jest to produkcja, którą można obejrzeć z rodziną lub przyjaciółmi i spędzić miło czas.

Reżyser

Obsada

Nanoka Hara isSuzume Iwato (voice)
Suzume Iwato (voice)
Hokuto Matsumura isSouta Munakata (voice)
Souta Munakata (voice)
Eri Fukatsu isTamaki Iwato (voice)
Tamaki Iwato (voice)
Shota Sometani isMinoru Okabe (voice)
Minoru Okabe (voice)
Sairi Ito isRumi Ninomiya (voice)
Rumi Ninomiya (voice)
Kotone Hanase isChika Amabe (voice)
Chika Amabe (voice)
Kana Hanazawa isTsubame Iwato (voice)
Tsubame Iwato (voice)
Matsumoto Hakuō II isHitsujiro Munakata (voice)
Hitsujiro Munakata (voice)
Ryunosuke Kamiki isTomoya Serizawa (voice)
Tomoya Serizawa (voice)
Ann Yamane isDaijin (voice)
Daijin (voice)
Udostępnień0