Frazy powiązane z filmem:

Piękna katastrofa (2023) Cały Film • Gdzie obejrzeć • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Piękna katastrofa po szybkiej rejestracji.

Piękna katastrofa

Piękna katastrofa


2023/04/05
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Piękna katastrofa
Tytuł oryginalny: Beautiful Disaster

Kraj produkcji: USA

Premiera: 2023 | 05.04.2023

Czas trwania: 105 min.Piękna katastrofa cały film: romans z nutką dramatu

Piękna katastrofa cały film to produkcja z 2023 roku, która opowiada o burzliwym związku między studentką Abby a chuliganem Travisem. Film jest adaptacją bestsellerowej powieści Jamie McGuire o tym samym tytule. W rolach głównych występują Virginia Gardner i Dylan Sprouse. Film wyreżyserował Roger Kumble, znany z takich komedii romantycznych jak Sekretne życie pszczół czy Zabójcza blondynka.

Miłość na pierwszy wzrok?

Abby Abernathy to świeżo upieczona studentka, która chce zapomnieć o swojej ciemnej przeszłości i zacząć nowe życie. Nie pije, nie pali, nie imprezuje. Skupia się na nauce i swojej przyjaciółce Americie. Jednak jej spokój zostaje zakłócony przez Travisa Maddoxa, charyzmatycznego i przystojnego chłopaka, który jest sławny na kampusie ze swoich walk na gołe pięści i podbojów miłosnych. Travis od razu zwraca uwagę na Abby i próbuje ją uwieść. Abby stawia mu opór, ale nie może zaprzeczyć, że jest do niego przyciągana. Między nimi rodzi się namiętny romans, który jednak nie jest prosty ani łatwy. Oboje mają swoje sekrety, lęki i problemy. Czy ich uczucie przetrwa próbę czasu i okoliczności?

Zderzenie charakterów

Abby i Travis to dwoje ludzi, którzy są bardzo różni, ale zarazem bardzo podobni. Oboje mają trudne dzieciństwo i rodzinne traumy. Oboje szukają akceptacji i miłości. Oboje mają silne osobowości i nie boją się wyrażać swoich opinii i emocji. Ich związek jest pełen napięcia, zazdrości, kłótni i rozstań. Ale także pełen czułości, wsparcia, humoru i pożądania. Ich związek jest piękną katastrofą, która zarówno niszczy, jak i buduje ich jako ludzi.

Cały film Piękna katastrofa to adaptacja bestsellera

Cały film Piękna katastrofa jest wierną adaptacją powieści Jamie McGuire, która ukazała się w 2011 roku i od razu zdobyła miliony fanów na całym świecie. Powieść jest pierwszą częścią serii o Abby i Travisie, która liczy trzy tomy i sześć spin-offów. Powieść została porównana do takich hitów jak Zmierzch czy After, ze względu na swoją tematykę romansu między dobrą dziewczyną a złym chłopakiem. Powieść wyróżnia się jednak swoim stylem pisania, który jest prosty, bezpośredni i zabawny. Powieść porusza też ważne kwestie dotyczące rodziny, przyjaźni, seksualności i samorealizacji.

Znakomita obsada w filmie Piękna katastrofa online

Film Piękna katastrofa online może pochwalić się znakomitą obsadą aktorską, która doskonale oddaje charakter postaci z powieści. Virginia Gardner gra rolę Abby Abernathy, inteligentnej i niezależnej studentki, która ma za sobą bolesną przeszłość. Gardner jest znana z takich filmów jak Halloween czy Runaways. Dylan Sprouse gra rolę Travisa Maddoxa, uroczego i niebezpiecznego chłopaka, który uwodzi wszystkie dziewczyny na kampusie.

Reżyser z doświadczeniem

Film Piękna katastrofa wyreżyserował Roger Kumble, który ma na swoim koncie wiele udanych komedii romantycznych. Kumble jest znany z takich filmów jak Sekretne życie pszczół, Zabójcza blondynka czy Uwikłani. Kumble pokazał, że potrafi stworzyć film, który jest zarówno zabawny, jak i wzruszający. Kumble zastosował lekki i żywy styl narracji, który pasuje do młodej i energicznej obsady. Kumble także zadbał o to, by film był wierny książce i nie zraził fanów powieści.

Produkcja filmu Piękna katastrofa online

Film Piękna katastrofa online był produkowany przez Voltage Pictures i Warner Bros. Film miał budżet około 20 milionów dolarów. Produkcja bya kręcona w Sofii w Bułgarii od października do grudnia 2021 roku. Film wykorzystał wiele lokalizacji w Sofii, które imitowały amerykański kampus uniwersytecki i miasto. Piękna katastrofa miała swoją premierę na festiwalu filmowym w Toronto we wrześniu 2022 roku. Film spotkał się z mieszanymi reakcjami krytyków i publiczności. Film zarobił na świecie około 1,5 miliona dolarów.

Plusy i minusy filmu

Film Piękna katastrofa ma wiele zalet, ale także wiele wad. Do plusów filmu należą:

  • świetna obsada, która gra z pasją i chemią
  • wierna adaptacja powieści, która nie zawodzi fanów
  • humorystyczny i emocjonalny scenariusz, który trzyma w napięciu
  • dynamiczne sceny romansu i dramatu, które bawią i wzruszają

Do minusów filmu należą:

  • niska jakość produkcji, która sprawia, że film wygląda tanio i sztucznie
  • przerysowane postacie i sytuacje, które są niewiarygodne i irytujące
  • przemoc i toksyczność w związku głównych bohaterów, które są nieodpowiednie i niezdrowe
  • słaba reżyseria i montaż, które psują rytm i spójność filmu

Moja opinia

Piękna katastrofa to film, który polecam tylko tym, którzy lubią powieść Jamie McGuire lub są fanami romansów z nutką dramatu. Film jest pełen namiętności, humoru i emocji, ale także pełen banału, przewidywalności i kontrowersji. Obejrzyjcie go na własne ryzyko!

Reżyser

Roger Kumble
Reżyser

Obsada

Dylan Sprouse isTravis Maddox
Travis Maddox
Virginia Gardner isAbby Abernathy
Abby Abernathy
Austin North isShepley Maddox
Shepley Maddox
Libe Barer isAmerica Mason
America Mason
Brian Austin Green isMick Abernathy
Mick Abernathy
Autumn Reeser isProfessor Felder
Professor Felder
Samuel Larsen isJesse Viveros
Jesse Viveros
Jack Hesketh isTrenton Maddox
Trenton Maddox
Udostępnień1