Frazy powiązane z filmem:

Peter von Kant (2022) Cały Film • Gdzie obejrzeć • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Peter von Kant po szybkiej rejestracji.

Peter von Kant

Peter von Kant


2022/07/06
Twoja ocena: 0
5 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Peter von Kant
Tytuł oryginalny: Peter von Kant

Kraj produkcji: Francja, Belgia

Premiera: 2022 | 06.07.2022

Czas trwania: 84 min.

Ocena: 5.8

Gatunek:


Peter von Kant cały film: komediowy dramat o miłości i sztuce według Ozona

Peter von Kant cały film to francuska produkcja z 2022 roku w reżyserii i scenariuszu François Ozona, luźno oparty na sztuce i filmie Rainera Wernera Fassbindera Gorzkie łzy Petry von Kant. Film opowiada o Peterze von Kant (Denis Ménochet), sławnym i bogatym reżyserze filmowym, który zakochuje się w Amirze (Khalil Ben Gharbia), przystojnym i ubogim młodzieńcu.

Zarys fabuły: o czym jest film?

W Peter von Kant akcja rozgrywa się w 1972 roku w Kolonii. Peter von Kant jest uznany za jednego z najlepszych europejskich reżyserów, który tworzy ambitne i kontrowersyjne filmy. Żyje w luksusowej willi ze swoim asystentem Karlem (Stefan Crepon), którym się znęca i poniża. Pewnego dnia Peter poznaje Sidonie (Isabelle Adjani), wielką aktorkę, która przedstawia mu Amira (Khalil Ben Gharbia), młodego imigranta z Tunezji. Peter od razu się w nim zakochuje i proponuje mu zamieszkanie u siebie oraz pomoc w rozpoczęciu kariery aktorskiej. Amir zgadza się, ale nie jest pewien swoich uczuć do Petera. Wkrótce między nimi dochodzi do konfliktów i zdrad, które prowadzą do dramatycznych konsekwencji.

Charakterystyka: kim jest Peter von Kant?

Peter von Kant to skomplikowana i sprzeczna postać. Z jednej strony jest genialnym i utalentowanym artystą, który ma wizję i pasję do swojej pracy. Z drugiej strony jest egoistycznym i despotycznym człowiekiem, który traktuje innych jak przedmioty lub niewolników. Jest samotny i nieszczęśliwy, szuka miłości i uznania, ale nie potrafi ich dać ani przyjąć. Jest głównym bohaterem filmu i sztuki Gorzkie łzy Petry von Kant, gdzie w oryginale jest kobietą.

Autorzy: kto stoi za filmem?

Film Peter von Kant jest dziełem François Ozona, jednego z najbardziej cenionych i popularnych francuskich reżyserów i scenarzystów filmowych. Jest on znany ze swojego eklektycznego i prowokacyjnego stylu oraz tematów związanych z seksualnością, tożsamością i relacjami międzyludzkimi. Jest on również autorem takich filmów jak Basen (2003), 8 kobiet (2002), W domu (2012) czy Lato ’85 (2020).

Produkcja: jak powstawał cały film Peter von Kant?

Cały film Peter von Kant był produkowany przez studio Mandarin Cinéma Rolanda Emmericha i Canal+ François Ozona. Film był kręcony w różnych miejscach we Francji i Niemczech, takich jak Paryż, Kolonia czy Berlin. Film wykorzystywał zaawansowane techniki montażu i fotografii, aby stworzyć stylizowany i estetyczny obraz lat 70. Film miał również średni budżet, szacowany na około 15 milionów euro.

Zalety: co jest dobre w filmie Peter von Kant online?

Film Peter von Kant online jest bardzo ciekawy i zabawny. Zawiera wiele błyskotliwych dialogów i sytuacji, które śmieszą i zaskakują widzów. Produkcja jest też bardzo dobrze zagrana i zrealizowana, z dbałością o szczegóły i atmosferę. Film jest wierną i kreatywną adaptacją sztuki Fassbindera, ale też dodaje własne pomysły i interpretacje.

Ciekawostki: co warto wiedzieć o filmie?

  • Film Peter von Kant jest drugim filmem François Ozona, który jest oparty na sztuce Rainera Wernera Fassbindera. Pierwszym był Kropelki wody na rozpalonych kamieniach (2000), który był adaptacją sztuki o tym samym tytule.
  • Film Peter von Kant jest również hołdem dla filmu Gorzkie łzy Petry von Kant (1972) znanego niemieckiego reżysera i scenarzysty Rainera Wernera Fassbindera. Film ten opowiada o Petrze von Kant, bogatej i sławnej projektantce mody, która zakochuje się w młodej i pięknej Karin Thimm.
  • W filmie Peter von Kant występują znani aktorzy i aktorki, tacy jak Denis Ménochet, Isabelle Adjani, Khalil Ben Gharbia czy Hanna Schygulla. Wiele z nich po raz pierwszy gra rolę komediową lub dramatyczną.

Ocena: czy warto obejrzeć film Peter von Kant online?

Film Peter von Kant online to doskonała propozycja dla fanów filmów komediowych i dramatycznych. Film jest ciekawy, zabawny i pełen zwrotów akcji. Sztuka Fassbindera jest wiernie i kreatywnie zadaptowana, a historia Petera i Amira jest pełna emocji i niespodzianek. Dzieło ma też dobrą obsadę, która gra swoje role z przekonaniem i ekspresją. Film jest też dobrze napisany i wyreżyserowany, z dbałością o szczegóły i atmosferę. Jest to produkcja, którą można obejrzeć z rodziną lub przyjaciółmi i spędzić miło czas.

Reżyser

Obsada

Udostępnień0