Frazy powiązane z filmem:

Osiem gór (2022) Cały Film • Gdzie obejrzeć • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Osiem gór po szybkiej rejestracji.

Osiem gór

Osiem gór


2022/12/21
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Osiem gór
Tytuł oryginalny: Le otto montagne

Kraj produkcji: Belgia, Francja, Włochy

Premiera: 2022 | 21.12.2022

Czas trwania: 147 min.

Ocena: 7.7

Gatunek:


Osiem gór cały film: W poszukiwaniu wolności i sensu

Osiem gór cały film to produkcja z 2022 roku, oparty na bestsellerowej powieści Paolo Cognettiego o tym samym tytule. To wzruszająca i piękna opowieść o dwóch przyjaciołach, którzy dorastają w małej alpejskiej wiosce i dzielą pasję do gór. Film reżyserowali Felix van Groeningen i Charlotte Vandermeersch, a w rolach głównych wystąpili Luca Marinelli i Alessandro Borghi.

Przygoda, która zmienia wszystko

Film opowiada historię Pietra Guastiego, trzydziestoletniego mężczyzny, który postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie w wielkim mieście i wrócić do gór. Tam odnajduje wspomnienia z dzieciństwa, kiedy spędzał każde lato z rodziną w odosobnionej chacie na zboczu. Tam też poznał Bruno Guglielminę, chłopca z sąsiedniej wioski, który stał się jego najlepszym przyjacielem. Razem odkrywali piękno i tajemnice otaczającej ich przyrody, wspinali się na szczyty i marzyli o przyszłości.

Dwie drogi, jeden cel

Film śledzi losy Pietra i Bruno przez kilka dekad, pokazując jak zmieniają się ich relacje, ambicje i wybory. Pietro wyjeżdża do Mediolanu, gdzie zostaje pisarzem i podróżnikiem. Bruno pozostaje w górach, gdzie zajmuje się hodowlą krów i budową domów. Mimo różnic i odległości, obaj nie zapominają o swojej przyjaźni i o górach, które są dla nich symbolem wolności i sensu.

Sztuka opowiadania historii

Film jest wiernym i emocjonalnym adaptacją powieści Cognettiego, która zdobyła wiele nagród literackich i czytelniczych. Reżyserzy van Groeningen i Vandermeersch zadbali o to, by oddać klimat i atmosferę książki, zarówno w scenariuszu, jak i w zdjęciach. Produkcja została nakręcona w autentycznych lokalizacjach w Alpach Walijskich, gdzie autor umieścił akcję swojej opowieści. Zdjęcia są zapierające dech w piersiach i ukazują piękno i surowość górskiego krajobrazu.

Sukces całego filmu Osiem gór na miarę gór

Cały film Osiem gór został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez krytyków, jak i przez widzów. Na 75. Festiwalu Filmowym w Cannes zdobył Nagrodę Jury oraz Nagrodę Ekumeniczną. Został również nominowany do Złotej Palmy oraz do Nagrody FIPRESCI. W kinach we Włoszech film zarobił ponad 9 milionów dolarów, stając się jednym z największych przebojów roku.

Ciekawostki o filmie Osiem gór online

Oto kilka ciekawostek o filmie Osiem gór online

  • Luca Marinelli i Alessandro Borghi są jednymi z najpopularniejszych włoskich aktorów młodego pokolenia. Wcześniej grali razem w filmie “Non essere cattivo” z 2015 roku.
  • Felix van Groeningen jest belgijskim reżyserem, który wcześniej nakręcił m.in. “The Broken Circle Breakdown” z 2012 roku oraz “Beautiful Boy” z 2018 roku.
  • W filmie pojawiają się fragmenty książki “Le otto montagne”, które czyta głos autora Paolo Cognettiego.
  • W filmie można usłyszeć piosenkę “La montagna” z 1964 roku, śpiewaną przez Sergio Endrigo. To jeden z najsłynniejszych włoskich utworów o górach.
  • W filmie można zobaczyć prawdziwe chaty i schroniska w górach, które zostały wykorzystane jako plany filmowe.

Moja opinia o filmie Osiem gór online

Osiem gór online to film, który porusza i zachwyca. To opowieść o przyjaźni, która przetrwała próbę czasu i odległości. To także hołd dla gór, które są nie tylko tłem, ale także bohaterem filmu. Film ma w sobie dużo emocji, humoru i mądrości. Aktorzy grają znakomicie, a reżyserzy pokazują swój talent i wrażliwość. Film jest wierny książce, ale też ma własny styl i charakter. Polecam go wszystkim miłośnikom gór i dobrego kina.

Reżyser

Obsada

Luca Marinelli isPietro Guasti
Pietro Guasti
Alessandro Borghi isBruno Guglielmina
Bruno Guglielmina
Lupo Barbiero isPietro (as a child)
Pietro (as a child)
Cristiano Sassella isBruno (as a child)
Bruno (as a child)
Andrea Palma isPietro (as a teenager)
Pietro (as a teenager)
Elena Lietti isFrancesca Guasti
Francesca Guasti
Filippo Timi isGiovanni Guasti
Giovanni Guasti
Udostępnień0