Frazy powiązane z filmem:

Oppenheimer (2023) Cały Film • Gdzie obejrzeć • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Oppenheimer po szybkiej rejestracji.

Oppenheimer

Oppenheimer


2023/07/19
Twoja ocena: 0
5 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Oppenheimer
Tytuł oryginalny: Oppenheimer

Kraj produkcji: Wielka Brytania, USA

Premiera: 2023 | 19.07.2023

Czas trwania: 181 min.

Ocena: 8.3Oppenheimer cały film: Biografia twórcy bomby atomowej

Oppenheimer cały film jest biografią amerykańskiego naukowca J. Roberta Oppenheimera i jego roli w stworzeniu bomby atomowej. Film jest oparty na książce “American Prometheus” z 2005 roku autorstwa Kai Bird i Martina J. Sherwina. W roli głównej występuje Cillian Murphy jako Oppenheimer, a obok niego Emily Blunt jako Kitty Oppenheimer, Matt Damon jako Leslie Groves Jr., Robert Downey Jr. jako Lewis Strauss, Florence Pugh jako Jean Tatlock i Josh Hartnett jako Ernest Lawrence. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Christopher Nolan, znany z takich filmów jak “Incepcja”, “Interstellar” czy “Tenet”.

Droga do Manhattanu

Fabuła filmu przedstawia życie i karierę Oppenheimera od lat 30. do lat 50. XX wieku, skupiając się na jego udziale w Projekcie Manhattan – tajnym programie badawczym nad bronią nuklearną podczas II wojny światowej. Film pokazuje, jak Oppenheimer zmagał się z dylematami moralnymi, politycznymi i osobistymi związanymi z jego pracą, a także jak wpłynęła ona na jego relacje z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami. Film ukazuje także konsekwencje użycia bomby atomowej na Hiroszimę i Nagasaki oraz wpływ zimnej wojny na losy Oppenheimera.

Genialny i skomplikowany naukowiec

J. Robert Oppenheimer jest jedną z najważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych postaci w historii nauki i technologii. Jest uważany za “ojca bomby atomowej” za swój wkład w rozwój broni nuklearnej, ale też za obrońcę kontroli rozbrojenia i przeciwnika wyścigu zbrojeń. Jest to człowiek o wielkim talencie i intelekcie, ale też o wielu sprzecznościach i słabościach. Jest to człowiek o bogatym życiu kulturalnym i społecznym, ale też o skomplikowanym życiu uczuciowym i emocjonalnym. Jest to człowiek o silnych przekonaniach i ideałach, ale też o wielu kompromisach i konfliktach. Jest to człowiek o niezwykłej historii i losie, a Cillian Murphy doskonale oddaje jego osobowość i charakter.

Cały film Oppenheimer: Nowy projekt Christophera Nolana

Cały film Oppenheimer jest nowym projektem Christophera Nolana, jednego z najbardziej cenionych i popularnych reżyserów współczesnego kina. Nolan jest znany z tworzenia ambitnych i oryginalnych filmów o wysokim poziomie artystycznym i technicznym, które łączą inteligentną fabułę z widowiskową formą. Nolan jest także znany z eksperymentowania z różnymi gatunkami i konwencjami filmowymi, od thrillera (“Memento”, “Insomnia”), przez science fiction (“Incepcja”, “Interstellar”, “Tenet”), po superbohaterów (“Batman: Początek”, “Mroczny rycerz”, “Mroczny rycerz powstaje”). Film “Oppenheimer” jest pierwszym filmem Nolana poświęconym prawdziwej postaci historycznej i pierwszym filmem biograficznym w jego karierze.

Wyzwania przy produkcji filmu Oppenheimer online

Oppenheimer online był planowany od 2019 roku, ale napotykał na wiele przeszkód i opóźnień. Pierwotnie film miał być wyprodukowany przez Warner Bros., z którym Nolan współpracował przez ponad 20 lat. Jednak Nolan zerwał z Warnerem po tym, jak studio ogłosiło, że wszystkie swoje filmy z 2021 roku będą jednocześnie dostępne w kinach i na platformie HBO Max. Nolan uznał to za zdradę i szkodzenie kinematografii. Nolan zaczął szukać innego studia, które sfinansuje i wyda jego film. Ostatecznie wybrał Universal Pictures, które zgodziło się na warunki Nolana, takie jak budżet 100 milionów dolarów, 100-procentowa kontrola kreatywna, 20-procentowy udział w zyskach i 100-dniowa ekskluzywność kinowa. Film rozpoczął zdjęcia w listopadzie 2021 roku i zakończył je w marcu 2022 roku. Film był kręcony w różnych lokalizacjach, takich jak Los Alamos, Santa Fe, Los Angeles, Berkeley czy Londyn. Film został wyprodukowany przez Atlas Entertainment i Syncopy we współpracy z Universal Pictures. Premiera filmu została zaplanowana na 21 lipca 2023 roku.

Atrakcje dla widzów

Film Oppenheimer ma wiele atrakcji, które mogą zainteresować widzów. Po pierwsze, film ma znakomitą obsadę, w której oprócz Cilliana Murphy’ego i Emily Blunt występują także Matt Damon (“Bourne”), Robert Downey Jr. (“Iron Man”), Florence Pugh (“Mała kobietka”), Josh Hartnett (“Pearl Harbor”), Gary Oldman (“Czas mroku”) i Gustaf Skarsgård (“Wikingowie”). Po drugie, film ma ciekawą i ważną tematykę, która dotyczy historii nauki i technologii, a także moralnych i etycznych aspektów rozwoju broni nuklearnej. Po trzecie, film ma wysoki poziom artystyczny i techniczny, dzięki wizji i umiejętnościom Christophera Nolana. Film jest także pierwszym filmem w historii, w którym do nakręcenia niektórych scen użyto czarno-białego filmu w kamerze IMAX.

Ciekawostki

Film Oppenheimer ma kilka ciekawostek, które warto znać. Oto niektóre z nich:

  • Film jest pierwszym filmem Christophera Nolana poświęconym prawdziwej postaci historycznej i pierwszym filmem biograficznym w jego karierze.
  • Film jest pierwszym filmem Christophera Nolana bez udziału Michaela Caine’a od czasu “Insomni” z 2002 roku.
  • Film jest pierwszym filmem Christophera Nolana bez muzyki Hansa Zimmera od czasu “Prestiżu” z 2006 roku. Muzykę do filmu napisał Ludwig Göransson (“Czarna Pantera”, “Tenet”).
  • Film jest pierwszym filmem Christophera Nolana bez tytułu składającego się z jednego słowa od czasu “Memento” z 2000 roku.

Moja opinia o filmie Oppenheimer online

Oppenheimer online to świetna propozycja dla fanów historii i dobrego kina. Film jest wierny faktom i postaciom historycznym, ale też pokazuje własną interpretację i perspektywę Christophera Nolana. Dzieło jest pełen dramatu, napięcia i emocji. Film pokazuje, jak Oppenheimer zmienił świat swoim odkryciem, ale też jak zmienił się on sam pod wpływem swojej pracy.

Reżyser

Obsada

Cillian Murphy isJ. Robert Oppenheimer
J. Robert Oppenheimer
Emily Blunt isKitty Oppenheimer
Kitty Oppenheimer
Matt Damon isLeslie Groves
Leslie Groves
Robert Downey Jr. isLewis Strauss
Lewis Strauss
Florence Pugh isJean Tatlock
Jean Tatlock
Josh Hartnett isErnest Lawrence
Ernest Lawrence
Casey Affleck isBoris Pash
Boris Pash
Rami Malek isDavid Hill
David Hill
Kenneth Branagh isNiels Bohr
Niels Bohr
Benny Safdie isEdward Teller
Edward Teller
Udostępnień0