Frazy powiązane z filmem:

Martwe zło: Przebudzenie (2023) Cały Film • Gdzie obejrzeć • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Martwe zło: Przebudzenie po szybkiej rejestracji.

Martwe zło: Przebudzenie

Martwe zło: Przebudzenie


2023/04/12
Twoja ocena: 0
5 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Martwe zło: Przebudzenie
Tytuł oryginalny: Evil Dead Rise

Kraj produkcji: Irlandia, Nowa Zelandia, USA

Premiera: 2023 | 12.04.2023

Czas trwania: 96 min.

Ocena: 7.0Podstawowe informacje o Martwe zło: Przebudzenie cały film

Martwe zło: Przebudzenie cały film (ang. Evil Dead Rise) to amerykański film horror z 2023 roku, będący piątą częścią serii Martwe zło, zapoczątkowanej w 1981 roku przez Sama Raimiego. Film jest reżyserowany przez Lee Cronina, a w rolach głównych występują Alyssa Sutherland, Lily Sullivan i Gabrielle Echols. Premiera filmu w Polsce zaplanowana jest na 21 kwietnia 2023 roku.

O czym jest film?

Film opowiada o dwóch zranionych siostrach, Ellie i Beth, które spotykają się po latach w Los Angeles. Ich wzajemne relacje są napięte i pełne pretensji, ale nie mają czasu na wyjaśnianie sobie spraw, gdyż wkrótce stają się ofiarami krwawego koszmaru. W ich apartamencie znajdują starożytną księgę, która budzi do życia opętane demony. Siostry muszą stawić czoła najstraszliwszej wersji rodziny, jaką można sobie wyobrazić, i walczyć o przetrwanie w świecie pełnym grozy i przemocy.

Charakterystyka głównego bohatera

Główną bohaterką filmu jest Ellie (Alyssa Sutherland), młoda matka samotnie wychowująca dwójkę dzieci. Ellie jest zmęczona życiem i marzy o lepszej przyszłości dla siebie i swoich pociech. Nie ma dobrego kontaktu ze swoją siostrą Beth (Lily Sullivan), która jest bogatą i sukcesywną bizneswoman. Ellie nie potrafi jej wybaczyć, że porzuciła rodzinę i nie interesowała się nią przez wiele lat. Kiedy Beth przyjeżdża do Los Angeles, Ellie niechętnie zgadza się ją przyjąć. Nie wie jednak, że ich spotkanie zmieni się w walkę o życie.

Scenariusz i reżyseria całego filmu Martwe zło: Przebudzenie

Scenariusz do całego filmu Martwe zło: Przebudzenie napisał Lee Cronin, który jest również reżyserem. Cronin jest irlandzkim twórcą filmowym, znany z takich horrorów jak The Hole in the Ground (2019) czy Ghost Train (2013). Cronin został wybrany przez Sama Raimiego, twórcę oryginalnej trylogii Martwe zło, który pełni rolę producenta wykonawczego filmu. Cronin stwierdził, że chciał stworzyć nowy rozdział w serii Martwe zło, który będzie wierny duchowi oryginału, ale jednocześnie wprowadzi nowe postaci i środowisko. Cronin zainspirował się również własnymi doświadczeniami jako ojciec i chciał pokazać siłę więzi rodzinnych w obliczu zagrożenia.

Produkcja filmu Martwe zło: Przebudzenie online

Produkcja filmu rozpoczęła się w czerwcu 2021 roku w Auckland w Nowej Zelandii.Martwe zło: Przebudzenie online był kręcony podczas pandemii koronawirusa, co wymagało od ekipy zachowania ścisłych protokołów bezpieczeństwa i zdrowia. Produkcja był początkowo planowany jako wyłączna premiera na platformie HBO Max, ale po pozytywnych reakcjach na testowych pokazach zdecydowano się na dystrybucję kinową. Film ma być krwawy i brutalny, a jego rating to R (ograniczenia wiekowe).

Najmocniejsze strony Martwe zło: Przebudzenie online

Jedną z najmocniejszych stron filmu jest jego niezwykła dynamika i tempo. Film nie traci czasu na zbędne wstępy i od razu wprowadza widza w sam środek akcji. Sceny walki i ucieczki są pełne napięcia, adrenaliny i zaskakujących zwrotów akcji. Martwe zło: Przebudzenie online nie oszczędza widza ani bohaterów i pokazuje bezlitośnie, jak demony rozprawiają się z ludźmi na wiele okrutnych sposobów. Produkcja nie stroni również od humoru, który łagodzi nieco atmosferę grozy i dodaje filmowi charakteru. Niektóre dialogi i sytuacje są absurdalne i śmieszne, a jednocześnie pasują do stylu serii Martwe zło.

Inną mocną stroną Martwe zło: Przebudzenie jest jego wierność źródłu i jednoczesna innowacyjność. Film nawiązuje do poprzednich części serii poprzez użycie znanych motywów, takich jak księga umarłych, piła mechaniczna czy kamera z perspektywy demona. Film czerpie również inspirację z klasycznych horrorów, takich jak Lśnienie czy Egzorcysta.

Ciekawostki

 • Film był kręcony w Nowej Zelandii podczas pandemii koronawirusa, co wymagało od ekipy zachowania ścisłych protokołów bezpieczeństwa i zdrowia.
 • Film był początkowo planowany jako wyłączna premiera na platformie HBO Max, ale po pozytywnych reakcjach na testowych pokazach zdecydowano się na dystrybucję kinową.
 • Film ma być krwawy i brutalny, a jego rating to R (ograniczenia wiekowe).
 • Film jest piątą częścią serii Martwe zło, zapoczątkowanej w 1981 roku przez Sama Raimiego.
 • Reżyserem i scenarzystą filmu jest Lee Cronin, irlandzki twórca filmowy, znany z takich horrorów jak The Hole in the Ground (2019) czy Ghost Train (2013).
 • W rolach głównych występują Alyssa Sutherland, Lily Sullivan i Gabrielle Echols.

Ciekawostki w filmie

 • W filmie pojawia się wiele nawiązań do poprzednich części serii Martwe zło, takich jak księga umarłych, piła mechaniczna czy kamera z perspektywy demona.
 • W filmie pojawia się również wiele nawiązań do innych klasycznych horrorów, takich jak Lśnienie czy Egzorcysta.
 • W filmie można usłyszeć fragmenty oryginalnej muzyki z pierwszej części Martwe zło skomponowanej przez Josepha LoDuca.
 • W filmie można zobaczyć wiele zabawnych rekwizytów, takich jak lalka o imieniu Staffanie czy koszulka z napisem „I’m not a Deadite”.
 • W filmie można zauważyć wiele easter eggów i ukrytych symboli, takich jak numer apartamentu 237 czy graffiti z napisem „Join Us”.

Opinia o filmie

Evil Dead Rise to film, który spełnia oczekiwania fanów serii Martwe zło i jednocześnie zachwyca nowych widzów. Martwe zło: Przebudzenie jest pełen akcji, grozy, humoru i niespodzianek. Film jest wierny duchowi oryginału, ale też wprowadza nowe elementy i pomysły. Produkcja jest świetnie zrealizowana, z udziałem znakomitych aktorów, efektów specjalnych i muzyki. Martwe zło: Przebudzenie. jest prawdziwą ucztą dla fanów horroru i jednym z najlepszych filmów w 2023 roku.

Udostępnień0