Frazy powiązane z filmem:

Mafia Mamma (2023) Cały Film • Gdzie obejrzeć • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Mafia Mamma po szybkiej rejestracji.

Mafia Mamma

Mafia Mamma


2023/04/13
Twoja ocena: 0
6 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Mafia Mamma
Tytuł oryginalny: Mafia Mamma

Kraj produkcji: Wielka Brytania, USA, Włochy

Premiera: 2023 | 13.04.2023

Czas trwania: 101 min.

Ocena: 6.4Mafia Mamma cały film: komedia kryminalna z Toni Collette i Monicą Bellucci

Jeśli lubisz filmy o mafii, ale z dużą dawką humoru i akcji, to Mafia Mamma cały film może być dla ciebie idealnym wyborem. To komedia kryminalna, która opowiada o amerykańskiej matce, która dziedziczy po dziadku imperium mafijne we Włoszech. Wraz z pomocą doświadczonego doradcy, musi stawić czoła niebezpieczeństwom i wyzwaniom związanym z byciem nowym szefem rodziny.

Od nudnego życia do mafijnej przygody

Główną bohaterką filmu jest Kristin (Toni Collette), która ma wrażenie, że nic ekscytującego jej już w życiu nie czeka. Dzieci wyfrunęły z gniazda, a mąż od dawna woli dziobać poza domem. Gdy z Włoch nadchodzi wiadomość o śmierci dziadka, Kristin wyrusza na pogrzeb, który wywróci jej życie do góry nogami. Uroczy staruszek przed śmiercią ujawnił jej, że był potężnym donem mafii i że ona jest jego jedyną spadkobierczynią. Kristin nie ma pojęcia o tym świecie, ale postanawia spróbować swoich sił jako nowa boss. Na jej drodze stają jednak inni członkowie rodziny, którzy nie są zadowoleni z jej niespodziewanego pojawienia się i chcą ją wyeliminować.

Niezwykły duet: Toni Collette i Monica Bellucci

W filmie Mafia Mamma możemy podziwiać dwie znakomite aktorki: Toni Collette i Monicę Bellucci. Collette gra rolę Kristin, naiwnej i zagubionej kobiety, która musi się zmierzyć z brutalną rzeczywistością mafii. Bellucci natomiast wciela się w Biancę, piękną i zmysłową żonę jednego z rywali Kristin. Bianca jest zarówno sprzymierzeńcem, jak i zagrożeniem dla głównej bohaterki. Obie aktorki świetnie odnajdują się w swoich rolach i tworzą zabawny kontrast między sobą.

Zabawa z gatunkiem: reżyseria i scenariusz do całego filmu Mafia Mamma

Cały film Mafia Mamma został wyreżyserowany przez Catherine Hardwicke, znaną między innymi z filmów Twilight i Czerwony Kapturek. Prawdopodobnie to właśnie ona wprowadziła do filmu elementy romansu i fantastyki, które nadają mu lekkości i uroku. Scenariusz filmu został napisany przez trzech autorów: Amandę Sthers, J. Michaela Feldmana i Debbie Jhoon. Ich pomysł na fabułę opiera się na zabawie z konwencją filmów o mafii, dodając do nich humor, absurd i ironię.

Wysoki poziom produkcji Mafia Mamma online: zdjęcia i muzyka

Mafia Mamma online został nakręcony we Włoszech, głównie w Bracciano, malowniczym miasteczku nad jeziorem o tej samej nazwie. Zdjęcia do filmu były kręcone od 9 maja do 22 czerwca 2022 roku. Produkcja zachwyca pięknymi widokami włoskiej przyrody i architektury, a także stylowymi kostiumami i rekwizytami.

Mafia Mamma online: hit czy kit?

Mafia Mamma online jest z pewnością propozycją dla tych, którzy lubią się pośmiać z absurdalnych sytuacji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Film nie ma ambicji być wiarygodnym ani realistycznym portretem mafii, ale raczej parodią i pastiszem tego gatunku. Nie brakuje w nim przerysowanych postaci, komicznych dialogów i nawiązań do innych filmów. Film nie jest jednak pozbawiony emocji i napięcia, a także romantyzmu i fantazji. Mafia Mamma ma też swoje przesłanie o tym, że nigdy nie jest za późno na zmianę życia i spełnianie marzeń.

Co warto wiedzieć o filmie Mafia Mamma?

Film Mafia Mamma ma swoją światową premierę 14 kwietnia 2023 roku, a do polskich kin trafi 26 maja 2023 roku. Film jest dystrybuowany przez Monolith Films i jest koprodukcją Wielkiej Brytanii, Włoch i USA. Film ma wiele innych tytułów w różnych krajach, na przykład: La Mamma della Mafia we Francji, La Madre della Mafia w Hiszpanii, A Mãe da Máfia w Brazylii czy The Godmother w Niemczech. Film ma wiele ciekawych utworów muzycznych w swoim soundtracku, na przykład Il Primo Whisky Gianni Morandiego czy That’s Amore Deana Martina.

Moja ocena filmu Mafia Mamma

Film Mafia Mamma to lekka i zabawna komedia kryminalna, która nie wymaga od widza zbyt dużego zaangażowania ani skupienia. Film jest dobrze zrealizowany i zagrany, a także ma wiele urokliwych scen i dialogów. Nie jest jednak dziełem wybitnym ani oryginalnym, a jego fabuła jest dość przewidywalna i schematyczna. Moja ocena filmu to 6/10.

Reżyser

Obsada

Udostępnień1