Frazy powiązane z filmem:

Konsekracja (2023) Cały Film • Gdzie obejrzeć • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Konsekracja po szybkiej rejestracji.

Konsekracja

Konsekracja


2023/02/09
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Konsekracja
Tytuł oryginalny: Consecration

Kraj produkcji: Wielka Brytania, USA

Premiera: 2023 | 09.02.2023

Czas trwania: 90 min.

Ocena: 5.8Konsekracja cały film: horror o tajemnicach i demonach

Konsekracja cały film to produkcja z 2023 roku, która należy do gatunku horroru nadprzyrodzonego i thrillera. Film opowiada o kobiecie, która przyjeżdża do odległego klasztoru na szkockiej wyspie, aby dowiedzieć się prawdy o śmierci swojego brata, księdza. Film jest dziełem Christophera Smitha, znanego z takich filmów jak Creep, Triangle czy Detour. W rolach głównych występują Jena Malone, Danny Huston i Janet Suzman.

Śledztwo w klasztorze

Akcja filmu rozgrywa się na wyspie Skye w Szkocji, gdzie znajduje się klasztor Mount Saviour, który ma ponad 800 lat historii. Główna bohaterka, Grace, przybywa tam po tym, jak dowiaduje się o śmierci swojego brata Michaela, który był księdzem w tym klasztorze. Według oficjalnej wersji Kościoła, Michael popełnił samobójstwo po tym, jak zabił innego księdza. Grace nie wierzy w to wyjaśnienie i postanawia przeprowadzić własne śledztwo. Pomaga jej w tym miejscowy policjant Harris. Grace odkrywa jednak, że klasztor skrywa wiele mrocznych tajemnic i że jej brat był podejrzewany o morderstwo. Grace musi stawić czoła nie tylko ludzkiej zbrodni, ale także nadprzyrodzonej sile, która zagraża jej życiu.

Zagubiona dusza

Grace to postać pełna sprzeczności. Z jednej strony jest inteligentną i odważną kobietą, która chce wyjaśnić zagadkę śmierci swojego brata i nie daje się zastraszyć przez nikogo. Z drugiej strony jest zranioną i zagubioną duszą, która ma za sobą trudne dzieciństwo i problemy z wiarą. Grace ma też niejasną relację ze swoim bratem, który był dla niej zarówno opiekunem, jak i rywalem. Grace szuka prawdy o sobie i o swojej rodzinie, ale także o Bogu i o złu.

Wizja reżysera w całym filmie Konsekracja

Christopher Smith to brytyjski reżyser i scenarzysta, który specjalizuje się w filmach grozy i suspensu. Jego filmy charakteryzują się oryginalnymi pomysłami, niespodziewanymi zwrotami akcji i mrocznym humorem. Cały film Konsekracja jest hołdem dla kina grozy z lat 70. i 80., zainspirowanym takimi filmami jak Egzorcysta czy Omen. Smith wykorzystał autentyczną lokalizację klasztoru na wyspie Skye, która dodaje filmowi atmosfery i realizmu. Smith pokazał też swoją wrażliwość na tematy religijne i egzystencjalne, które są ważne dla głównej bohaterki i dla widzów.

Znakomita obsada

Konsekracja może pochwalić się znakomitą obsadą aktorską, która doskonale oddaje charakter postaci z filmu. Jena Malone gra rolę Grace, zdecydowanej i zagubionej kobiety, która szuka prawdy o swoim bracie. Malone jest znana z takich filmów jak Donnie Darko, Wszystko co kocham czy Igrzyska śmierci. Danny Huston gra rolę ojca Romero, który przybywa z Watykanu, aby ponownie poświęcić klasztor. Huston jest znany z takich filmów jak Aviator, X-Men Geneza: Wolverine czy Wonder Woman. Janet Suzman gra rolę matki przełożonej, która rządzi klasztorem z żelazną ręką. Suzman jest znana z takich filmów jak Morderstwo w Orient Expressie, Nicholas i Aleksandra czy Nostalgia.

Produkcja filmu

Konsekracja była produkowany przez AGC Studios, Moonriver Content, Newscope Films i Bigscope Films. Produkcja miała budżet około 15 milionów dolarów. Film był kręcony w październiku i listopadzie 2021 roku w Londynie i na wyspie Skye w Szkocji. Film wykorzystał wiele historycznych i malowniczych lokalizacji na wyspie, takich jak klasztor, kościół, cmentarz czy latarnia morska. Konsekracja miała swoją premierę na festiwalu filmowym w Sundance w styczniu 2022 roku. Film spotkał się z mieszanymi reakcjami krytyków i publiczności i zarobił na świecie około 1,2 miliona dolarów.

Plusy i minusy filmu Konsekracja online

Film Konsekracja online ma wiele zalet, ale także wiele wad. Do plusów filmu należą:

  • świetna obsada, która gra z pasją i wiarygodnością
  • oryginalny i napięty scenariusz, który zaskakuje i intryguje
  • mroczna i sugestywna atmosfera, która budzi strach i niespokój
  • głębokie i ważne tematy, które dotyczą wiary, rodziny i tożsamości

Do minusów filmu należą:

  • niska jakość produkcji, która sprawia, że film wygląda tanio i nijako
  • niektóre postacie i sytuacje, które są stereotypowe i banalne
  • niektóre sceny grozy i przemocy, które są przesadzone i obrzydliwe
  • niektóre rozwiązania fabularne i dialogi, które są nielogiczne i śmieszne

Moja opinia o filmie Konsekracja online

Konsekracja online to film, który polecam tylko tym, którzy lubią horrory nadprzyrodzone i thrillery. Film jest pełen grozy, suspensu i emocji, ale także pełen niedociągnięć i absurdów.

Reżyser

Obsada

Danny Huston isFather Romero
Father Romero
Thoren Ferguson isDCI Harris
DCI Harris
Janet Suzman isMother Superior
Mother Superior
Ian Pirie isVincent
Vincent
Alexandra Lewis isSister Beth
Sister Beth
Kit Rakusen isYoung Michael
Young Michael
Udostępnień0