Frazy powiązane z filmem:

Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia (2023) Cały Film • Gdzie obejrzeć • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia po szybkiej rejestracji.

Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia

Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia


2023/06/28
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia
Tytuł oryginalny: Indiana Jones and the Dial of Destiny

Kraj produkcji: USA

Premiera: 2023 | 28.06.2023

Czas trwania: 142 min.

Ocena: 6.7Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia cały film: Powrót legendarnego bohatera

Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia cały film to piąta część przygód archeologa i poszukiwacza skarbów Indiany Jonesa. Film jest kontynuacją serii rozpoczętej w 1981 roku przez Stevena Spielberga i George’a Lucasa. W roli tytułowej ponownie zobaczymy Harrisona Forda, który wciela się w tę postać po raz ostatni. Obok niego występują Phoebe Waller-Bridge jako Helena, Mads Mikkelsen jako Jürgen Voller, Boyd Holbrook jako Klaber i Antonio Banderas jako Renaldo. Reżyserem filmu jest James Mangold, a scenarzystami Jez Butterworth, John-Henry Butterworth i David Koepp.

Tajemnica starożytnej tarczy

Fabuła filmu jest na razie owiana tajemnicą, ale wiadomo, że akcja rozgrywa się w latach 60. XX wieku i dotyczy poszukiwania starożytnej tarczy, która ma moc wpływania na losy świata. Indiana Jones musi stawić czoła niebezpiecznym przeciwnikom, takim jak nazistowski oficer Jürgen Voller czy hiszpański awanturnik Renaldo. Indy współpracuje z Heleną, młodą i inteligentną kobietą, która ma własne powody, by znaleźć tarczę. Po drodze czekają ich liczne przygody, zagadki i zaskoczenia.

Niezłomny archeolog

Indiana Jones jest jednym z najbardziej znanych i lubianych bohaterów filmowych wszech czasów. Jest to człowiek odważny, inteligentny i charyzmatyczny, ale też niepozbawiony wad i słabości. Indy jest pasjonatem historii i archeologii, ale też lubi emocje i przygodę. Indy nie boi się ryzyka ani niebezpieczeństwa, ale też ma swoje fobie i kompleksy. Indy jest lojalny wobec swoich przyjaciół i sojuszników, ale też ma problemy z zaufaniem i uczuciami. Indy jest postacią złożoną i fascynującą, a Harrison Ford nadaje jej niepowtarzalnego uroku.

Nowy reżyser i scenarzyści

Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia jest pierwszym filmem z serii, który nie został wyreżyserowany przez Stevena Spielberga. Spielberg pozostał jednak producentem wykonawczym filmu i nadzorował jego powstawanie. Reżyserem filmu został James Mangold, który ma na koncie takie filmy jak “Logan”, “Ford v Ferrari” czy “Walk the Line”. Mangold zapowiedział, że film będzie wierny duchowi poprzednich części, ale też wprowadzi nowe elementy i pomysły. Scenariusz filmu napisali Jez Butterworth, John-Henry Butterworth i David Koepp. Pierwsza dwójka jest znana z takich filmów jak “Ford v Ferrari”, “Spectre” czy “Edge of Tomorrow”. Koepp natomiast jest autorem scenariusza do pierwszej (“Indiana Jones and the Last Crusade”) i czwartej (“Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull”) części serii.

Długie oczekiwanie na produkcję

Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia był planowany od dawna, ale napotykał na wiele przeszkód i opóźnień. Pierwotnie film miał się ukazać w 2019 roku, ale został przesunięty z powodu zmian w scenariuszu i reżyserii. Następnie film miał mieć premierę w 2020 roku, ale został ponownie przełożony z powodu pandemii koronawirusa. Ostatecznie film rozpoczął zdjęcia w czerwcu 2021 roku i zakończył je w październiku tego samego roku. Film był kręcony w różnych lokalizacjach, takich jak Wielka Brytania, Maroko, Włochy czy USA. Dzieło zostało wyprodukowane przez Lucasfilm i Amblin Entertainment we współpracy z Paramount Pictures i Disney. Budżet filmu wyniósł około 200 milionów dolarów. Premiera filmu została zaplanowana na 30 czerwca 2023 roku.

Atrakcje dla fanów w całym filmie Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia

Cały film Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia ma wiele atrakcji, które mogą zachwycić fanów serii. Po pierwsze, film ma znakomitą obsadę, w której oprócz Harrisona Forda i Phoebe Waller-Bridge występują także Mads Mikkelsen (“Hannibal”), Boyd Holbrook (“Narcos”), Antonio Banderas (“Zorro”) i John Rhys-Davies (“Władca Pierścieni”). Po drugie, film ma wiele nawiązań i odniesień do poprzednich części serii, takich jak charakterystyczne elementy (kapelusz, bicz, skrzynia przymierza), postacie (Sallah, Marion Ravenwood) czy motywy (nazizm, okultyzm). Po trzecie, film ma wiele widowiskowych scen akcji i przygody, takich jak pościgi, walki, zagadki i eksploracje.

Ciekawostki o filmie Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia online

Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia online ma kilka ciekawostek, które warto znać. Oto niektóre z nich:

  • Film jest piątym i ostatnim filmem z serii o Indianie Jonesie. Harrison Ford ma 79 lat i jest najstarszym aktorem grającym główną rolę w filmie akcji.
  • Film jest pierwszym filmem z serii, który nie ma muzyki skomponowanej przez Johna Williamsa. Williams zrezygnował z udziału w projekcie ze względów zdrowotnych. Muzykę do filmu napisał John Powell (“Solo: A Star Wars Story”).
  • Film jest pierwszym filmem z serii, który nie ma tytułu zaczynającego się od słowa “Indiana Jones and the…”. Tytuł filmu został ujawniony dopiero w grudniu 2022 roku podczas konwentu CCXP Worlds.
  • Film jest pierwszym filmem z serii, który nie ma sceny początkowej przedstawiającej młodego Indianę Jonesa. Zamiast tego film rozpoczyna się od sceny retrospekcji pokazującej Indianę Jonesa podczas II wojny światowej.

Moja opinia o filmie Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia online

Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia online to świetna propozycja dla fanów przygód i dobrego kina. Film jest wierny duchowi i stylowi poprzednich części serii, ale też wprowadza nowe elementy i pomysły. Dzieło jest pełen akcji, humoru i emocji. Film pokazuje, że Indiana Jones jest niezłomnym bohaterem, który nie poddaje się ani czasowi ani przeciwnościom losu. Polecam ten film każdemu, kto chce się bawić i wzruszać. Moja ocena to 10/10.

Udostępnień0