Frazy powiązane z filmem:

Czarodziejski flet (2022) Cały Film • Gdzie obejrzeć • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Czarodziejski flet po szybkiej rejestracji.

Czarodziejski flet

Czarodziejski flet


2022/09/30
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Czarodziejski flet
Tytuł oryginalny: The Magic Flute

Kraj produkcji: Niemcy

Premiera: 2022 | 30.09.2022

Czas trwania: 125 min.

Ocena: 6.4Czarodziejski flet cały film: muzyczna fantazja na podstawie opery Mozarta

Czarodziejski flet cały film to niemiecka produkcja muzyczna i fantastyczna z 2022 roku w reżyserii Floriana Sigla i scenariuszu Andrew Lowery’ego, na podstawie opery o tym samym tytule autorstwa Wolfganga Amadeusza Mozarta. Film opowiada o 17-letnim Timie Walkerze, który podróżuje z Londynu do austriackich Alp, aby uczęszczać do legendarnego internatu Mozarta. Tam odkrywa wiekowy zapomniany przejście do fantastycznego świata opery “Czarodziejski flet”.

Libretto: o czym jest film?

W filmie Czarodziejski flet akcja rozgrywa się we współczesnej Europie, która jest zagrożona przez tajemniczą organizację zwaną Bractwem Nocy. Tim Walker jest zwykłym nastolatkiem, który lubi grać na gitarze i słuchać muzyki. Pewnego dnia dowiaduje się, że został przyjęty do prestiżowego internatu Mozarta w Austrii, gdzie uczy się grania na flecie poprzecznym. Tam poznaje Sophie, piękną i utalentowaną skrzypaczkę, oraz Antona, syna dyrektora szkoły i genialnego pianisty. Tim odkrywa też, że szkoła kryje wiele tajemnic i legend, w tym starożytny flet Mozarta, który ma moc otwierania drzwi do innego wymiaru. Tim postanawia spróbować fletu i przenosi się do świata opery “Czarodziejski flet”, gdzie spotyka Papagena, zabawnego ptasznika, Sarastro, mądrego kapłana słońca, i Paminę, piękną księżniczkę nocy. Tim musi stawić czoła wielu niebezpieczeństwom i wyzwanom, aby uratować świat przed Bractwem Nocy i znaleźć prawdziwą miłość.

Bohater: kim jest Tim Walker?

Tim Walker to sympatyczny i odważny chłopak, który marzy o karierze muzycznej. Jest ciekawy i inteligentny, ale też nieco nieśmiały i zagubiony. Nie ma wielu przyjaciół i często czuje się nierozumiany przez innych. Ma dobre serce i chętnie pomaga potrzebującym. Jest też bardzo uzdolniony muzycznie i szybko uczy się grać na flecie poprzecznym. Tim jest głównym bohaterem filmu i opery “Czarodziejski flet”, gdzie wciela się w rolę księcia Tamina.

Produkcja: jak powstawał cały film Czarodziejski flet?

Cały film Czarodziejski flet był produkowany przez studio Centropolis Entertainment Rolanda Emmericha i Flimmer Christophera Zwicklera. Film był kręcony w różnych miejscach w Niemczech i Austrii, takich jak Monachium, Salzburg czy Wiedeń. Film wykorzystywał zaawansowane techniki animacji komputerowej i rysunkowej, aby stworzyć realistyczne i efektowne obrazy opery i świata fantazji. Film miał również wysoki budżet, szacowany na ponad 40 milionów euro.

Zalety: co jest dobre w filmie Czarodziejski flet online?

Czarodziejski flet online zawiera wiele niesamowitych scen i obrazów, które zachwycają widzów. Animacja jest wysokiej jakości i realistyczna, a kolory są żywe i bogate. Film jest też bardzo oryginalny i kreatywny. Łączy elementy muzyczne, fantastyczne i przygodowe, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Dzieło jest wierną adaptacją opery Mozarta, ale też dodaje własne pomysły i interpretacje. Film ma też dobrą obsadę i muzykę. Aktorzy grający główne role są utalentowani i charyzmatyczni, a aktorzy podkładający głosy są znakomici i ekspresyjni. Muzyka jest piękna i poruszająca, a arie operowe są wykonane przez znakomitych śpiewaków.

Ciekawostki: co warto wiedzieć o filmie?

  • Film The Magic Flute jest pierwszym filmem muzycznym i fantastycznym w karierze Rolanda Emmericha, znanego z takich filmów jak Dzień Niepodległości (1996), Godzilla (1998) czy 2012 (2009).
  • Film The Magic Flute jest oparty na operze o tym samym tytule autorstwa Wolfganga Amadeusza Mozarta, która miała swoją premierę w 1791 roku w Wiedniu. Opera jest uważana za jedno z największych dzieł muzycznych wszech czasów.
  • W filmie The Magic Flute występują znani aktorzy i aktorki, tacy jak Jack Wolfe, Iwan Rheon, F. Murray Abraham czy Jeanne Goursaud. Wiele z nich po raz pierwszy gra rolę muzyczną lub fantastyczną.
  • W filmie The Magic Flute pojawia się wiele odniesień do innych filmów i książek o tematyce muzycznej lub fantastycznej, takich jak Harry Potter (2001-2011), Labirynt (1986) czy Amadeusz (1984).

Ocena: czy warto obejrzeć film Czarodziejski flet online?

Czarodziejski flet online to doskonała propozycja dla fanów filmów muzycznych i fantastycznych. Opera Mozarta jest wiernie i kreatywnie zadaptowana, a podróż Tima i Sophie jest pełna emocji i niespodzianek. Dzieło ma też dobrą obsadę, która gra swoje role z przekonaniem i ekspresją. Film jest też dobrze napisany i wyreżyserowany, z dbałością o szczegóły i symbolikę. Jest to produkcja, którą można obejrzeć z rodziną lub przyjaciółmi i spędzić miło czas.

Reżyser

Florian Sigl
Reżyser

Obsada

Jack Wolfe isTim Walker / Prince Tamino
Tim Walker / Prince Tamino
Iwan Rheon isPapageno
Papageno
Amir Wilson isAnton Milanesi
Anton Milanesi
Stéfi Celma isPapagena
Papagena
Niamh McCormack isSophie Longbow
Sophie Longbow
Waldemar Kobus isMr. Suessmayr
Mr. Suessmayr
Udostępnień0