Frazy powiązane z filmem:

Chłopiec z niebios (2022) Cały Film • Gdzie obejrzeć • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Chłopiec z niebios po szybkiej rejestracji.

Chłopiec z niebios

Chłopiec z niebios


2022/10/26
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Chłopiec z niebios
Tytuł oryginalny: ولد من الجنة

Kraj produkcji: Dania, Finlandia, Francja

Premiera: 2022 | 26.10.2022

Czas trwania: 126 min.

Ocena: 6.8Chłopiec z niebios cały film: polityczny thriller o młodym studencie w Kairze

Chłopiec z niebios cały film (arab. صبي من الجنة, ang. Cairo Conspiracy) to produkcja z 2022 roku w reżyserii i scenariuszu Tarika Saleha, szwedzkiego filmowca pochodzenia egipskiego. Film jest koprodukcją Szwecji, Francji i Finlandii. Film miał swoją światową premierę 20 maja 2022 roku na festiwalu w Cannes, gdzie był nominowany do Złotej Palmy. Na festiwalu Saleh otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz i Nagrodę François Chalais. Film został również wybrany jako szwedzki kandydat do Oscara za najlepszy film międzynarodowy.

Fabuła: o czym jest film?


W Boy from Heaven akcja rozgrywa się w 2012 roku w Kairze, stolicy Egiptu. Adam (Tawfeek Barhom) jest synem rybaka, który dostaje się na prestiżowe stypendium do Uniwersytetu Al-Azhar, najstarszej uczelni islamskiej na świecie. Wkrótce po przyjeździe Adam staje się świadkiem nagłej śmierci wielkiego imama Al-Azhar, co wywołuje walkę o władzę między różnymi frakcjami religijnymi i politycznymi. Adam zostaje zwerbowany przez pułkownika Ibrahima (Fares Fares), tajnego agenta służb bezpieczeństwa, który chce wykorzystać Adama jako szpiega w Bractwie Muzułmańskim, jednej z najpotężniejszych organizacji islamistycznych w Egipcie. Adam zgadza się na współpracę, ale nie wie, komu może ufać i jakie są prawdziwe cele Ibrahima. Wkrótce Adam zostaje wplątany w niebezpieczną intrygę, która może zaważyć na losach Egiptu i całego Bliskiego Wschodu.

Bohater: kim jest Adam?


Adam jest skromnym i uczciwym chłopakiem, który marzy o lepszym życiu i edukacji. Jest ciekawy i inteligentny, ale też nieco naiwny i łatwowierny. Nie ma wielu przyjaciół i często czuje się osamotniony i zagubiony. Ma silne poczucie sprawiedliwości i chętnie pomaga potrzebującym. Jest też bardzo religijny i oddany islamowi. Jest głównym bohaterem filmu Boy from Heaven.

Twórcy: kto stoi za filmem?


Chłopiec z niebios jest dziełem Tarika Saleha, szwedzkiego reżysera i scenarzysty pochodzenia egipskiego. Jest on znany ze swojego zainteresowania Bliskim Wschodem i tematami związanymi z polityką, religią i terroryzmem. Jest on również autorem takich filmów jak Tommy (2014), Metropia (2009) czy Zabójstwo w Kairze (2017).

Zalety: co jest dobre w całym filmie Chłopiec z niebios?


Cały film Chłopiec z niebios
jest bardzo interesujący i wciągający. Zawiera wiele napięcia i akcji, które trzymają widzów w niepewności i zainteresowaniu. Film jest też bardzo dobrze zagrany i zrealizowany, z dbałością o szczegóły i realizm. Film jest wiarygodny i aktualny, pokazując złożoność i konflikty na Bliskim Wschodzie.

Ciekawostki: co warto wiedzieć o filmie Chłopiec z niebios online?


Chłopiec z niebios online jest oparty na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w Egipcie w 2012 roku. Wtedy to doszło do śmierci wielkiego imama Al-Azhar, Mohammeda Sajjida Tantawiego, i wyboru jego następcy, Ahmeda al-Tajjiba. W tym samym roku odbyły się też pierwsze demokratyczne wybory prezydenckie w Egipcie, które wygrał Mohammed Mursi z Bractwa Muzułmańskiego.
W filmie Boy from Heaven występują znani aktorzy i aktorki, tacy jak Tawfeek Barhom, Fares Fares, Mohammad Bakri czy Makram Khoury. Wiele z nich pochodzi z Bliskiego Wschodu lub ma tam korzenie. Niektórzy z nich są również aktywni politycznie lub społecznie, angażując się w różne inicjatywy na rzecz pokoju i dialogu międzykulturowego.
W filmie Boy from Heaven pojawia się wiele odniesień do kultury i historii Egiptu i islamu, takich jak Uniwersytet Al-Azhar, Bractwo Muzułmańskie, rewolucja egipska z 2011 roku czy arabska wiosna.

Ocena: czy warto obejrzeć film Chłopiec z niebios online?


Chłopiec z niebios online
to doskonała propozycja dla fanów filmów politycznych i sensacyjnych. Film jest interesujący, wciągający i pełen zwrotów akcji. Pokazuje prawdziwą sytuację i problemy na Bliskim Wschodzie, ale też ludzką stronę bohaterów. Film ma też dobrą obsadę, która gra swoje role z przekonaniem i ekspresją. Film jest też dobrze napisany i wyreżyserowany, z dbałością o szczegóły i realizm. Jest to film, który można obejrzeć z rodziną lub przyjaciółmi i spędzić miło czas. Polecam ten film wszystkim, którzy lubią się emocjonować i myśleć.

Reżyser

Tarik Saleh
Reżyser

Obsada

Udostępnień0