Frazy powiązane z filmem:

Braty (2022) Cały Film • Gdzie obejrzeć • Online

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulamin


Obejrzyj trailer oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Braty po szybkiej rejestracji.

Braty

Braty


2022/07/23
Twoja ocena: 0
6 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Braty
Tytuł oryginalny: Braty

Kraj produkcji: Polska

Premiera: 2022 | 23.07.2022

Czas trwania: 82 min.

Ocena: 6.3

Gatunek:


Braty cały film – nowym polski dramat o braterstwie i dorastaniu

Braty cały film to polska produkcja fabularna z 2022 roku w reżyserii Marcina Filipowicza, który jest także współautorem scenariusza wraz z Łukaszem M. Maciejewskim. Film opowiada o dwóch braciach, Filipie i Bartku, którzy muszą zmierzyć się z utratą matki i ojca uzależnionego od narkotyków. Film jest czarno-białym portretem współczesnej młodzieży, która szuka sensu życia i ucieczki od problemów w deskorolce, seksie i imprezach.

O czym opowiada film?

Film rozpoczyna się od sceny pogrzebu matki Filipa i Bartka, która zmarła na raka. Filip ma siedemnaście lat i jest jeszcze dzieckiem, który kocha jeździć na deskorolce. Jego starszy brat Bartek ma dwadzieścia jeden lat i niedługo ma się wyprowadzić z domu rodzinnego, aby żyć na własną rękę. Bartek jest silną postacią w życiu Filipa i stara się go przygotować do dorosłości. Jednak obaj bracia muszą radzić sobie z ojcem, który pogrąża się w żałobie i depresji i sięga po ciężkie narkotyki. Bracia, przedwcześnie zmuszeni do samodzielnego życia, próbują cieszyć się ostatnimi chwilami swojego pozornie beztroskiego życia. Jeżdżą na deskorolkach, zabijają czas włócząc się po przedmieściach, palą jointy, uprawiają seks w pierwszych samochodach sportowych, a potem używają ich do palenia gumy w opuszczonych halach. Nie zdają sobie sprawy, że ich braterstwo zostanie poddane najcięższej próbie.

Kim jest Filip – główny bohater filmu?

Filip jest siedemnastolatkiem, który stoi u progu dorosłości, ale nie chce jej zaakceptować. Jest nieśmiały, niepewny siebie i zagubiony. Jego pasją jest deskorolka, która daje mu poczucie wolności i radości. Jego wzorem jest jego starszy brat Bartek, który jest dla niego autorytetem i opiekunem. Filip szuka miłości i akceptacji w Klaudii – dziewczynie ze szkoły, która jest popularna i pewna siebie. Filip marzy o tym, aby być jak ona i jej znajomi – ludzie sukcesu i zabawy. Jednak Filip nie potrafi wyrazić swoich uczuć ani poradzić sobie z trudnymi sytuacjami. Jest łatwo wpływowy i podatny na presję rówieśników. Nie umie też stawić czoła swojemu ojcu, który go zaniedbuje i krzywdzi.

Kto zagrał w filmie całym filmie Braty?

Cały film Braty ma w obsadzie młodych i utalentowanych aktorów, którzy wcielają się w role braci i ich znajomych. W rolę Filipa wcielił się Hubert Miłkowski, który wcześniej zagrał w serialu „Rodzinka.pl” i filmie „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. Jego starszego brata Bartka zagrał Sebastian Dela, znany z serialu „Na dobre i na złe” i filmu „Sala samobójców. Hejter”. Klaudię – dziewczynę Filipa – zagrała Marta Stalmierska, która wystąpiła w serialu „W rytmie serca” i filmie „Kobiety mafii 2”. Ojca braci zagrał Cezary Łukaszewicz, który ma na swoim koncie role w serialach „Wataha”, „Ultraviolet” i „Żmijowisko”. W filmie wystąpili także inni aktorzy, tacy jak Wiktoria Gorodecka, Piotr Kaźmierczak, Mikołaj Matczak, Sebastian Stankiewicz, Robert Piernikowski i Przemysław Jankowiak.

Jak oceniono film Braty?

Film Braty spotkał się z mieszanymi reakcjami krytyków i widzów. Na portalu Filmweb.pl film ma średnią ocenę 5,7 na 10 na podstawie 355 głosów. Na portalu IMDb.com film ma średnią ocenę 5 na 10 na podstawie 15 głosów. Film otrzymał także jedną nominację do nagrody Orzeł za najlepszy debiut reżyserski dla Marcina Filipowicza. Niektórzy chwalili film za autentyczny i surowy obraz współczesnej młodzieży, za dobrą grę aktorską i za estetykę czarno-białego obrazu. Inni krytykowali film za brak oryginalności, za słaby scenariusz i za przerysowane postaci.

Co ciekawego można dowiedzieć się o filmie Braty online?

Film Braty online ma kilka ciekawostek, które warto znać. Oto niektóre z nich:

  • Film był kręcony w Warszawie i okolicach w ciągu 18 dni.
  • Film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z życia reżysera Marcina Filipowicza i jego brata.
  • Film jest częściowo autobiograficzny dla aktora Sebastiana Deli, który sam ma młodszego brata i stracił matkę na raka.
  • Film zawiera muzykę autorstwa Roberta Piernikowskiego – lidera zespołu Syny, który gra także jedną z ról w filmie.
  • Film był pokazywany na kilku festiwalach filmowych, takich jak Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni czy Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach.

Jak oceniam film Braty online?

Osobiście uważam, że Braty online jest interesującym i poruszającym dramatem o braterstwie i dorastaniu. Film pokazuje trudną sytuację dwóch braci, którzy muszą radzić sobie z traumą po stracie matki i z ojcem uzależnionym od narkotyków. Film nie idealizuje ani nie demonizuje swoich bohaterów, ale przedstawia ich jako ludzi pełnych sprzeczności i emocji.

Udostępnień0